Dcera Ludmila se provdala za poštmistra Jaroslava Laštovku (*1893). Ten postavil přímo na břehu řeky Moravy první lázně ve Veselí nad Moravou. Objekt těchto lázní s charakteristickou věžičkou, je zachycen na několika fotografiích, bohužel vždy jen v pozadí a tedy nevýrazně. Při provádění regulačních prací bylo nutno lázně zbořit a tak Jaroslav Laštovka postavil, spolu se svým švagrem Nováčkem, u Hlavní silnice pod kostelem lázně nové. Tato realizace jej natolik finančně vyčerpala, že byl nucen lázně prodat. V roce 1930 se majitelem lázní stává František Nejezchleba, který je úspěšně provozoval se svojí manželkou Marií. V roce 1958 byly lázně Nejezchlebům znárodněny a v roce 1975 se Nejezchlebovi museli vystěhovat.
„Lázně ve Veselí nad Moravou vznikly v roce 1923 na místě, kde již dřívějším majitelem dávno předpověděny a byly uskutečněny obětavou pílí dnešních majitelů, manželů Laštovkových. Leží těsně na břehu koryta řeky Moravy, zámeckým parkem a zahradami malebně vroubeném, kol dokola čistý vzduch, prostý kouře, pachu aut a jimi zvířeného prachu ze silnice.Vyvíjely se ze zcela nepatrných začátků a díky výhodnému železničnímu spojení s okolím rostou v prvotřídní vodoléčebný ústav s alkalickými léčebnými koupelemi a vanovými lázněmi s říční, sluncem prozářenou, měkkou vodou. Absorbované sluneční záření proudící vodou spolu s její měkkostí jest jednou z příčin biologického působení, jevícího se po veselských horkých koupelích v dokonalém otevření kožních pórů a mohutném pocení s intenzivním odstraňováním toxenických výměšků, to jest postupů, lékaři tak žádaných při léčbě rheuma a podobných těžkostí. Ač obecně důležitost záření slunečního není zapotřebí zdůrazňovati, vždyť je slunce pramenem veškerého života na zemi, přece v něčem zůstává neprozkoumanou kapitolou“ (Národní noviny dne 12. srpna 1928)
Ivan (taktéž zvaný Mejda), Nováček vystřídal více zaměstnání (hlídač televizní techniky na Ruzyni), asi nejvíc se mu dařilo jako fotografovi v Národním ústavu lidové kultury ve Strážnici, kde nafotil celou řadu osobností (M. Kubík, J. Ňorek, stařenka Procházková)
Jedna z dokonalých fotografií Ivana Nováčka
Rodina krejčovského mistra Ignáce Němečka v roce 1911. Bohumil první zleva.
Ignác Němeček odešel ve 13 letech do učení ke krejčovskému mistru Václavu Jiráskovi do Vídně. Po vyučení pracoval jako tovaryš u krejčovské firmy, která šila mimo jiné také pro skladatele Johanna Strause. Když se Ignác vrátil do Veselí, rychle se prosadil, a brzy začal šít pro hraběte Chorinského. Ignác Němeček byl členem nejstaršího spolku Besedy Svatopluk, Sboru dobrovolných hasičů a přispívajícím členem Sokola.
Ředitel školy a předseda MěNV ve Veselí nad Moravou Bohumil Němeček (*1897 + 1986), legionář a spoluautor knihy o Veselí nad Moravou (1973). Bohumil Němeček se za německé okupace stal vedoucí osobností odbojové organizace Obrana národa. Spolu s ostatními členy organizoval odbojovou činnost, především odchod čs. občanů do zahraničí. Když jej v lednu 1943 přišlo gestapo zatknout, podařilo se nu uprchnout a zbytek války přežil v úkrytu u své tetičky, Rozárie Smištíkové, která bydlela v malém domku v Chaloupkách.
1739 vystavěl dům Jura Zeman. V domě bydlel Josef Cabicar, hudební instruktor Františka Jana Chorinského, jemuž se zde roku 1787 narodil syn Antonín František Cabicar, který roku 1813 měl primice. Roku 1824 v domě bydlí Josef Šňůrkovič, provazník. Roku 1851 v domě umírá Johan Capicar, kovářský mistr. Od roku 1875 zde působil kolářský mistr Rudolf Jiřička.
Druhý dům zprava č. 3/105